Skip to content ↓

Zespół

UWC Polska tworzy grono wolontariuszy - głównie absolwentów naszych programów edukacyjnych. Ich poświęcenie i zaangażowanie umożliwia organizację corocznych konkursów o miejsca w szkołach UWC, jak również opiekę nad uczniami w trakcie ich dwuletniej nauki w zagranicznych szkołach oraz podtrzymywanie kontaktów wśród sieci wzajemnie wspierajacych się absolwentów.

Zarząd UWC Polska

 

Krzysztof Schulz - Przewodniczący Zarządu

Absolwent UWC South East Asia w Singapurze (2007-2009). Adwokat i doktor nauk prawnych, posiada tytuł LL.M. w międzynarodowym prawie handlowym, ukończył również studia podyplomowe z bankowości inwestycyjnej. Absolwent prawa angielskiego na University of London. Pracuje w międzynarodowej kancelarii CMS Cameron McKenna, gdzie specjalizuje się w prawie bankowym i finansowym. Doradza bankom, funduszom inwestycyjnym i spółkom w transakcjach finansowania. 

Adam Musiał - Wiceprzewodniczący Zarządu

Absolwent UWC Li Po Chun (2003-2005) oraz koordynator Klubu Absolwenta w Stanach Zjednoczonych. Absolwent Columbia University, gdzie studiował zarządznie (MBA), Dartmouth College, gdzie studiował inżynierię (na poziomie MS i BE), oraz Colby College, gdzie studiował ekonomię i statystykę (BA). Stypendysta programu Davis United World College Scholar. Pracuje jako doradca strategiczny w branży Technologii, Mediów i Telekomunikacji w Nowym Jorku.

Agata Szeliga-Staszkiewicz - Wiceprzewodnicząca Zarządu

Mama absolwentki UWC Pearson (2017-2019), absolwentka University of Toronto w Kanadzie. Zawodowo zajmuje się komunikacją marketingową i zarządzaniem, pracowała w międzynarodowych firmach: Procter & Gamble, Acxiom, Dentsu, obecnie w META (dawniej Facebook) – w centrali na Europę Środkowo-Wschodnią w Warszawie. Entuzjastka misji UWC i ludzi, którzy tę organizację tworzą.

Adam Śmiechowski - Członek Zarządu

Absolwent UWC South East Asia w Singapurze (2008-2010). Absolwent Lehigh University, gdzie studiował informatykę oraz biznes. Obecnie pracuje jako programista w firmie 10X Genomics.

Weronika Grabowska - Członkini Zarządu

Absolwentka UWC Mostar (2011-2013). Absolwentka College of the Atlantic, gdzie studiowała interdyscyplinarne nauki biomedyczne (BA) oraz Boston University School of Public Health, gdzie ukończyła Epidemiologię i Statystykę (MPH). Stypendysta programu Davis World College Scholar. Obecnie pracuje jako epidemiolog oraz kontynuuje studia doktoranckie w Instytucie Medycyne Społecznej, Epidemiologii i Ekonomii Zdrowia na Uniwersytecie Medycznym Charite w Berlinie.

Tomasz Bażant - Członek Zarządu

Absolwent UWC Maastricht (2014-2016), Tomasz studiował ekonomię, stosunki międzynarodowe, oraz język rosyjski na Uniwersytecie w Rochester (2016-2020). Po roku pracy w Arizonie jako konsultant w branży bankowości, Tomasz przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie pracuje w startupie w sferze finansów. 

Antoni Hasiura - Członek Zarządu

Absolwent UWC Mostar (2018-2020). Obecnie studiuje ekonomię i finanse (A.B.) na Princeton University w Stanach Zjednoczonych. Stypendysta programu Davis United World College Scholars. Zawodowo pracował w firmach z branży kapitału wysokiego ryzyka i zarządzania aktywami finansowymi w sektorze technologii finansowych i kryptowalut.

 

 

 

 

 

Komisja Rewizyjna

Piotr Hołysz - Członek Komisji Rewizyjnej
Absolwent Clifton College (2001-2003), absolwent Harvard University, absolwent Tepper School of Business, wieloletni przewodniczący zarządu UWC Polska 

Anna Kiestrzyn - Członek Komisji Rewizyjnej
Mama uczennicy UWC East Africa

Paweł Zimoch - Członek Komisji Rewizyjnej
Absowent UWC Atlantic (2004-2006), absolwent Harvard University, absolwent Massachusetts Institute of Technology.

Wolontariusze

Vanda Gaidamovic - Deputy Designated Safeguarding Lead, Konkurs UWC
Absolwentka UWC Li Po Chun (2008-2010), absolwentka Middlebury College, absolwentka Maastricht University.

Antoni Hasiura - Konkurs UWC, Instagram, opieka nad uczniami UWC
Absolwent UWC Mostar (2018-2020), student Princeton University.

Maria Staszkiewicz - Konkurs UWC, opieka nad uczniami UWC
Absolwentka UWC Pearson (2017-2019), studentka University of Pennsylvania (Penn).

Bartosz Szyszka - Facebook, promocja
Absolwent The Royal Wolverhampton School (2014-2016), student medycyny Imperial College.


Oprócz stałego wsparcia ze strony wyżej wymienionych wolontariuszy, działamy dzięki pomocy 40-50 uczniów i absolwentów szkół UWC, którzy co roku angażują się w promocję naszego konkursu, sprawdzają aplikacje kandydatów, a także współorganizują wydarzenia specjalne takie jak "UWC Day" czy spotkania i zjazdy absolwentów. UWC Polska nie mogłoby prowadzić swojej działalności bez ich poświęcenia, zaangażowania i energii, za co serdecznie dziękujemy.